Kaş ekimi nedir?

Yüz güzelliğine, gözlerin vurgulanmasına son derece aktif rol üstlenen kaşlar, dönem dönem gelen kaş modası sonucunda, farklı biçimlere sokulabiliyor. Zamanla geçen moda akımları ise, geriye inceltilmiş ya da halk arasında küsmüş kaş sorununu gündeme getiriyor. 

 Kaşa çizgi atılması, kaşın ip gibi incecik alınması ve sonrasında oluşan kıl kökü tahribatı, yeniden çıkmayan kaşlara, alternatif kaş dövmesi ya da kaş kalemiyle doldurma işlemini yaşatıyor. 

Kaş ekimi uygulama

Kaş ekimi, mevcut sağlıklı donör alandan alınan kıl köklerinin kaş bölgesine transfer işlemidir.

 Ortalama olarak nakilden 3 ay sonra çıkmaya başlayan kaşlar, en verimli halini 7-8 ay sonra alıyor.

Kaş ekimi işlemi yapıldıktan ve en az 7 ay gibi bir zaman bekledikten sonra, kaşlarınıza tekrar şekil verebilmeniz mümkün. 

Dikkatlice ve ya bir kaş şekli veren profesyonel tarafından yüzünüze en uygun olan kaş tipini seçtikten sonra kaş alma işlemini yapmanızı ya da yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. 

Kaş ekiminin avantajları

Kaş ekimi işlemiyle, her sabah seyrelmiş kaşların içini doldurmayı, kaşınızı kalınlaştırmayı, hiç kaşınız yoksa yine kalemle kaş çizmeyi veya kaş dövmesinin getirdiği doğal olmayan görüntüden uzaklaşmayı sağlayabilirsiniz. 

Kaş ekimi işlemi istenirse tekrarlanabilir bir uygulamadır. 

Bu doğrultuda, zaman zaman incelen ya da moda sebebiyle farklılaşan kaşlarınıza kaş ekimi yaptırarak tekrar form kazandırmayı sağlayabilirsiniz.

İnce kaş modasının yaygın olduğu zamanlarda, sık sık aldığımız kaşlarımız bizi yarı yolda bırakarak ya küsüyor ya da artık çıkmıyor.

 Eski kalın kaşlarımıza tekrar kavuşmak artık çok kolay. 

Günümüzde kalın kaş modasının dönmesiyle birlikte sadece 1-2 saatinizi ayırarak kavuşmanız mümkün.

En çok kadınların başvurduğu kaş ekimini 3 grupta sıralayabiliriz;

 1-Son yllarda kalın kaş modasının dönmesi ile birlikte ve çok alınmaya bağlı olarak kaşları küsen kadınlar başvuruyor. 

2-Kaşlarına istedikleri şekli vermek için yoğun bir şekilde kaşlarını aldırıp kalemle şekil veren ya da tatuaj yaptıran kadınlar 

3-Travmaya ya da yanığa bağlı kaşlarını kaybedenler.

Translate » Çeviri
error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
Whatsapp