Sakal Ekimi

Sakal ve favori ekimi, cerrahın, foliküler ünite teknikleri (FUE) ve araçları kullanılarak saçlı bölgeden alınanı kıl köklerini sakal ya da favorilere transfer etme işlemdir. 

Sakal ekimi aynı zamanda yeni bir sakalı yeniden şekillendiren veya mevcut bir sakalın yoğunluğunu geliştiren işlemleridir.  

Dönor Alan Ve Sakal Ekimi

Tüm hastalar, verici bölgede yeterli saça sahip değildir. Çoğunlukla sakal ekimi için ense bölgesindeki saçları donör alan olarak seçeriz. 

Eğer yeterli donör kılı yoksa bu sefer bu durumlar için kollardan, bacaklardan ve göğüsten elde edilen vücut kılı, bir sonraki en iyi alternatif olabilir.

 Sakal ekimi, erkek tipi saç dökülmesi olan hastalarda (MPH) uygundur, ancak diğer tipteki alopesi türlerinde uygulanması mümkün değildir. 

Alopesi universalisli hastaların vücutlarının tamamı üzerinde tüyleri yoktur ve bu nedenle bu tip bir işlem için uygun değildirler.

Başarılı, gerçekçiliği yüksek sakal ekimi sonuçları çoğunlukla alıcı alan kıllarının doğal özelliklerine bağlıdır, bu da hastanın kafa derisi kıllarının kısa ve kıvırcık olması durumunda sakal kılları olarak da çok iyi görünecektir. 

Fakat hastanın uzun düz saçları varsa, o zaman dokusal tutarsız oluşacak, sonuçta doğal olmayan bir görüntü oluşacaktır. 

Bu nedenle, ağırlıklı olarak düz saçları olan hastalarda sakal için saçtan ziyade vücudun diğer alanlarındaki kıllarının bir kombinasyonu en iyi sonuçları verecektir.

Sakal Saç Ekimi ve Yan Etkileri Riskleri

• Morarma
• Şişme
• Kırmızılık
• Verici ve alıcı sitelerde hassasiyet veya ağrı
• Batık kıllar

Fakat bunların hepsi geçicidir ve 1-2 hafta içerisinde düzelecektir.

Sakal ekimi uygulama

Saç ekimi gibi düşünülen sakal ve bıyık ekimi aslında, yoğunluk açısından farklılık arz edebilir çünkü saç bölgesindeki seyreklik çok fazla dikkat çekerken, sakal bölgesindeki seyreklik kabul edilebilir bir yapıya sahiptir. 

Ekimi yapan doktorun tavsiyelerine ve işlem sonrası kurallara uyduğunuzda, tam manasıyla etkili sonuçlar alırsınız.

 İşlem sonrası ilk pıhtı izleri 24 saat sonra yapılan ilk yüz yıkama ile geçecektir. 

Ortalama 2 hafta pembemsi bir tonda kalan ekim alanı, sonrasında normal görüntüye kavuşur. 

Ortalama 3000 kökle çalışılan sakal ekimi, 600 kök civarında da favori bölgesine ekim, genellikle yapılan saç kökü transferi aralıklarıdır. 

Sakal ve favori ekiminden sonra çalışılan alanlarda ileriye dönük bir iz kalmaz. 

Translate » Çeviri
error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
Whatsapp